איך מהירות אתר וורדפרס משפיעה על אחוזי המרה ו-SEO

איך מהירות אתר וורדפרס משפיעה על אחוזי המרה ו-SEO

מהירות אתר וזמני טעינת עמודים – למה זה חשוב לקידום ו-SEO?

אופטימיזציה אתרים עסקיים, שיפור מהירות אתר וורדפרס, שיפור זמני טעינת עמודים הם גורמים מאוד חשובים לקידום והצלחה של העסק באינטרנט בשנת 2020, כמו כן, אפטימיזציית אתר לחוויית המשתמש. תהליך הקמת עסק מצליח אונליין הינו תהליך לא פשוט ומורכב מהמון אלמנטים שונים. החל משימוש יעיל באופטימיזציה למנועי חיפוש, מהירות אתר, קמפיין דיוור יעיל או יצירת דפי נחיתה חזקים. כל רכיב ורכיב שיכול להשפיע על ההצלחה של האתר שלך צריך להיות מטופל בצורה נכונה.

אחד מרכיבים החשובים שלרוב מתעלמים ממנו הוא המהירות שבה האתר נטען לדסקטופ או טלפון נייד של המשתמש. אופטימיזציית מהירות האתר היא בהחלט המרכיב המכריע בהצלחה של האתר. כפי שידוע, ככל שלוקח יותר זמן לאתר לעלות למסך של המחשב, סמארטפון או טאבלט, כך יש יותר סיכויים שהמבקר לא ישאר באתר. המון מכירות הולכות לאיבוד כאשר מהירות האתר היא כל כך איטית שזה מרחיק ומבריח לקוחות פוטנציאליים.

איטיות של אתר וורדפרס עסקי – מה הנזק?

איך מהירות ואופטימיזציה אתר משפיעים על עסק שלך בפועל

סטיסטיקה בנושא זמן טעינה ומהירויות אתרי וורדפרס ו-CMS אחרות הוכיחה כי המתנה של 3 שניות בלבד לעליית האתר יכולה להרחיק עד 60% מהמבקרים. לאחר 5 שניות, עוד יותר מבקרים נוטשים את האתר גם אם יש להם קצת יותר סובלנות לחכות עד שהאתר יעלה. אופטימיזציה חשובה במיוחד לאתרים דינמיים שמעבירים המון מידע בין בסיס נתונים למשתמש, כמו, לדוגמה, וורדפרס. מה ההשלכות של אתר איטי?

 1. חווית המשתמש הלא נעימה – אתר איטי יוצר רושם לא טוב והלקוח יכול להסיק מסקנה שמשהו לא בסדר עם האתר שלך. ואם משהו לא בסדר אז צריך לברוח כמה שיותר מהר.
 2. זמן הוא כסף – ככל שיותר זמן מתבזבז על טעינת האתר כך נשאר פחות זמן למכור ללקוח את מה שאתה מציע (מוצרים, שירותים וכו’).
 3. ל-Google אכפת מהמהירות – עבור אנשי מקצוע שעוסקים בשיווק, קידום ו-SEO, מהירות טעינת אתר וזמן טעינת עמודים הינם הגורמים החשובים בדירוג האתר במנועי חיפוש. ככל שהמהירות נמוכה יותר, כך הדירוג יותר נמוך ופחות לקוחות פוטנציאליים יבקרו באתר.

אופטימיזציית אתר וורדפרס – איך שיפור מהירות עובד לטובתך?

איך באמת אפשר לשפר מהירות וורדפרס בפועל?

החדשות הטובות הן שיש דרך מאוד פשוטה ויעילה לראות ולבדוק מה מאט את האתר שלך ולבצע את כל השינויים הדרושים והנכונים לשיפור מהירות וורדפרס וביצועים כלליים של השרת. לצורך אופטימיזציית מהירות אתר וורדפרס קיימים כלים פשוטים המאפשרים לך לבצע את השינויים הדרושים במהירות ובקלות. וכך שהאתר שלך יחזור לעניינים במהרה.

השימוש בכלים הנכונים אלו לאופטימיזציית מהירות האתר, יסייע לך לזהות את המקור (או מקורות) ההאטה אשר עשויים לכלול את הדברים הבאים:

 • שרת או אחסון
 • מהירות החיבור
 • כמות התנועה (traffic)
 • בדיקה בסוגי דפדפנים שונים
 • מספר התוספים המותקנים ומשקלם
 • סוגי קבצים וגודל הקבצים
 • אופטימיזציה תמונות
 • זכרון מטמון

כל הגורמים האלה משחקים תפקיד ומשפיעים באופן ישיר על מהירות האתר שלך.

שיפור מהירות אתרי וורדפרס וזמני טעינה עמודים

הגורמים המשפיע על הגדלת מהירות אתרי וורדפרס

ישנן דרכים שבעזרתן ניתן לבצע שפור מהירות לאתר וורדפרס כללית וזמן הטעינה עמודים, כמו, לדוגמה: דחיסת קבצים גדולים, כגון תמונות וגרפיקה. כמו כן, מומלץ

 • לבדוק את החיבור והמשאבים בשרת
 • לבדוק את האתר שלך בדפדפנים שונים
 • להגביל מספר תוספי וורדפרס מותקנים ופעילים,
 • לנקות את זכרון המטמון, כדי לוודא אם כאן הבעיה.

אחרי שבוצעה אופטימיזציית מהירות וורדפרס יסודית, יותר קל לזהות את הגורמים האשמים ולהפחית את הכמות שלהם (לדוגמה, תוספים) או לבטל לגמרי את נוכחותם באתר.
דברים מסויימים כמו כמות המבקרים והתנועה (traffic) על רוחב הפס הם בדרך כלל מעבר לשליטתך המיידית. מה שכן, אחת האפשרויות במקרה הזה היא החלפת חברת אחסון במידה והם לא מסוגלים ולא מצליחים לפתור את בעיית המשאבים. בסופו של דבר, שיפור מהירות אתר תסייע לעסק אונליין שלך להרוויח יותר לקוחות על ידי טעינה מהירה יותר.

כלים לבדיקת מהירות אתר וזמני טעינת עמודים

בדיקת זמן טעינה, אופטימיזציה תמונות, סקריפטים וכלל מהירות אתרי וורדפרס

אפשר לבצע בדיקת מהירויות וזמני טעינה לאתר וורדפרס בעזרת כלים מיוחדים כמו Google Pagespeed, Pingdom, Speedom ואחרים. כל כלי מבצעה בדיקות מתקדמות ורובם אפילו נותנים לך הצעות לשיפורים שצריך לבצע להגדלת הציון ושיפור חווית המשתמש.

הבדיקות יכולות לכלול:

 • זמן תגובת שרת
 • מהירות כללי של האתר
 • זמן טעינת עמוד
 • סדר סקריפטים
 • אופטימיזציית תמונות
 • הפניות ובדיקות אחרות

אחת הבדיקות ההכי חשובות לקידום ו-SEO של האתר היא הבדיקה של Google Pagespeed. ציון טוב הוא ציון כמה שיותר גבוה – מסומן בצבע כתום ומעלה בדסקטופ ובצבע אדום -כתום במובייל. לצורך הבדיקה, כנסו לאחד מהאתרים הבאים והכניסו את הכתובת ה-URL לבדיקה.

לאחר כמה שניות תקבלו תוצאות ופירוט של הבדיקה עם בעיות שהתגלו והצעות לשיפורים שתוכלו לבצעה באתר. תלחצו על התמונה למעבר לאתר של הבדיקה.

Speedom

Pingdom

Google Pagespeed

לשיפור מקצועי ואתר מהיר התקשרו עכשיו - 09-374-0160

או

כתיבת תגובה


נגישות
Telegram
Messenger
WhatsApp
Phone
Messenger